Home / Допомога бійцям / «В одні ворота». Комісія ЛОДА «відфутболила» 70 добровольців, які претендували на землю поблизу Львова

«В одні ворота». Комісія ЛОДА «відфутболила» 70 добровольців, які претендували на землю поблизу Львова

Комісія при Львівській обласній раді, що розглядала кому ж дістанеться спірна земельна ділянка на території колишнього військового містечка №230 в с.Малі Голоски, залишила поза увагою інтереси 70-ти добровольців, котрі раніше претендували на цю землю. Відповідне рішення прийнято сьогодні. Бійці добробатів були учасниками садівничого товариства «Краєвид», яке було засноване у грудні 2005 року. Воно в 2015-ому взяло до спілки захисників, до яких державі було байдуже  – бійців Української добровольчої армії Яроша, польових медиків «Госпітальєрів», вояків з «Айдару» та «Правого сектора», ветеранів та інвалідів.

Михайло Єдинак кілька років тому добровольцем пішов воювати на Схід. І у свої майже тридцять років – інвалід війни. Чоловік жартома каже: держава допомогла лиш одним візком. Хоч і сподівався на земельні наділи від садового кооперативу «Краєвид». «Держава не признає  добровольців, хоча ми першими  пішли з Майдану воювати, а нам тепер  ні посвідчення, ні документів не хочуть дати. Образливо, бо  бійці Нацгвардії, СБУ мають по 2-3 ділянки і ще їм мало, і ще влада їм дає. Де на небі є справедливість»? – розповідає Михайло Єдинак. Разом з ним на милицях на засідання комісії у ЛОДА прийшов й Іван Малісевич – боєць Українського добровольчого корпусу «Правого сектора», а тепер – Української добровольчої армії Яроша. У 2014 Іван отримав дуже важке поранення у голову – уламком снаряду йому відтяло частину потилиці. Він пережив низку складних операцій, кошти на які по крупинці збирали волонтери. Каже: земельну ділянку, яку мав отримати від «Краєвиду», найймовірніше продав би, бо дуже потрібні гроші на медикаменти.

«Ми дуже довго збирали документи, а вийшло так, що Синютка взяв і забрав в нас все і передав іншим людям. Серед них багато таких, що також заслуговують на цю землю, але  половина таких, що вони в АТО і приблизно не були», – каже Іван Малісевич. Та додає – для багатьох добровольців, які нині прийшли в ЛОДА ця земля була єдиним шансом отримати хоча б щось за бойові заслуги перед державою.

«В нас є маса атовців, які нічого не отримали, є багато сімей, інвалідів. Хлопців ми лікуємо за кошти небайдужих людей. Це найнезахищеніша верства населення. Це є воїни, їхнє право має захищатися державою. А Олег Синютка нині зводить лобами тих, хто один одному прикривав спину. Люди, присутні в цьому списку «Патріота», вже отримали по дві- три ділянки. Мають по 100 тис. грн. А є добровольці, які мають законне право, натомість не отримують нічого», – каже координатор Національного руху «ДІЯ» Львівщини Олена Живко, яка нині прийшла в ЛОДА захищати інтереси добровольців.

«Ми прийшли сюди не для того, щоб щось комусь доказувати чи вимагати. Ми сюди прийшли, щоб нас почули. Тому, дякую за увагу і Слава Україні», – зазначив перед членами комісії при ЛОДА бойовий командир загону УДА, друг «Єгер». Після цього добровольці покинули залу для засідань.   

Одразу після цього  члени комісії при ЛОДА хутко  вирішили розподілити землю в односторонньому порядку. «Патріоту» – все, добровольцям – зась. Комісіанти не включили туди жодного з 70 бійців добробатів і закрили засідання. Тепер останнє слово – за головою ЛОДА Олегом Синюткою, який має поставити підпис під цим документом.

 

About dobrovoltsi

Bitcoin transaction accelerator