Don't Miss
Home / Новини / На Старосамбірщині  вшановували 75 річницю жертв Саліни

На Старосамбірщині  вшановували 75 річницю жертв Саліни

5 3600 невинних душ. Трагедія немислимої для людської свідомості жорстокості розігралася у 1941 році поблизу прикордонного містечка Добромиль, що на Львівщині. Тут, в соляній шахті Саліна, перед відходом радянських військ, енкаведисти закатували  тисячі неугодних режиму українців. Сьогодні громада вшановувала жертв кривавої руки кремля.

Це були політичні в’язні, здебільшого українська інтелегенція, яких напередодні пригнали до урочища з Перемишля. Серед них – звичайні студенти, вчителі, священики, бізнесмени – тобто прогресивна еліта, яка потенційно могла складати сталінському режиму небезпеку. Згодом серед знищених в’язнів виявили і дітей.

За свідченнями очевидців, соляна шахта  в урочищі Саліна була до верху забита трупами. Це при тому, що її глибина сягала понад 100 метрів, а діаметр становив 5 метрів. Людей під час масової розправи били молотами,  оскільки на всіх не вистачало куль, і напівживих скидали до соляної шахти. Саліна захлиналася від крові українців.

Сьогодні на Старосамбірщині згадували жертв цієї кривавої меси сталінського режиму. Біля шахти, де зараз встановлений меморіал, відслужили панахиду. Попри те, що зранку до обіду падав проливний дощ, людей було чимало. Вшанувати жертв Саліни приїхали й представники Національного руху «Державницька ініціатива Яроша».Головна 3

Під час свого виступу заступник Провідника НР «ДІЯ» Андрій Шараскін, позивний «Богема» наголосив, що в Саліні вбивали інтелегенцію, цвіт нації, думаючих і мислячих людей,  адже саме вони становили і становлять загрозу будь-якому режиму. Тільки думаючі і мислячі люди здатні піднятися і зробити у дію, яка стане невідворотною.

«Богема» закликав до боротьби як із кремлівським агресором, так і з внутрішнім окупантом – тими, хто прикриваючись державницькими гаслами, працюють на руку московії. Він також додав – у цій боротьбі нині як ніколи потрібно об’єднуватись всім здоровим українським середовищам.

«Нам потрібен караючий меч. Його потрібно гартувати. Тільки молитися і тільки пам’ятати – недостатньо. Жертви – це справжні герої. Це ті, хто з честю загинув у бою за свою державу. Нас чекає ще  багато крові. Ми бачимо, що велика війна і з Московією, і з іншими, ще попереду. Тому в нас немає часу зупинятися і тільки вшановувати», – зазначив «Богема».21

About dobrovoltsi