Home / Без категорії / Олена Живко: «Ми звикли бачити свої обличчя на сепаратистському «Трибуналі», але ніколи б не подумали, що нас переслідуватимуть у рідному Львові…»

Олена Живко: «Ми звикли бачити свої обличчя на сепаратистському «Трибуналі», але ніколи б не подумали, що нас переслідуватимуть у рідному Львові…»

«Помста мера Андрія Садового за акцію пікету» — під такою назвою представники «Об’єднання добровольців» сьогодні, 6 грудня, дали прес-конференцію у Львівському Прес-клубі. Зізнаються — зібратися та зустрітися з журналістами їх спонукало одне — медійне переслідування з боку інформаційних ресурсів, які належать міському голові Львова Андрію Садовому.

Інцидент виник після того, як 27 листопада бійці та активісти організації приїхали з акцією протесту до  Вищого антикорупційного суду, де вирішувався розмір застави для міського голови Львова Андрія Садового, якого підозрюють у корупції. Одразу ж після цього на сайті «Zaxid.net», який належить дружині мера, з’явився матеріал «Ідентифікація тітушок» у якому журналісти виставили світлини деяких бійців «Об’єднання добровольців» та запропонували читачам впізнати їх.

«Ми подали заявку про проведення акції під судом до Київської міської ради і робили все, дотримуючись закону, — розповідає керівник організації Олена Живко. —  Ні від кого не ховалися, а навпаки — розіслали перед тим анонси і запрошували журналістів. На протест поїхали, бо також мали до міського голови Львова чимало запитань. Тим паче, що це не був перший пікет, який ми влаштовували для керманича міста. Але реакція, яку отримали у відповідь, нас здивувала; героїв війни обізвали ті тушками і зробили мало не злочинцями.  Ми звикли бачити свої обличчя на сепаратистському «Трибуналі», але ніколи б не подумали, що нас переслідуватимуть у рідному Львові… Виглядає так, що нас подали у розшук. То ми хочемо задати запитання міському голові – як це розцінювати, шановний?»

«У 2014 році я добровільно зголосився в армію, — додає ще один учасник прес-конференції Юрій Дмитренко, —  при тому приховав від комісії інвалідність другої групи. Пізніше перейшов в ДУК. Повернувшись до цивільного життя вступив у лави «Об’єднання добровольців» і є командиром територіальної оборони — структурного підрозділу організації. Тому мені не дуже приємно, коли мене і моїх побратимів називають тітушками.  Ми воювали не для того, аби дома заслужити таку «шану» від міської влади. Якщо мер вважає нас тітушками чи злочинцями, то нехай прийде і скаже це нам в очі».

«Я мав важке поранення на майдані, але незважаючи на це також пішов добровольцем на фронт, — говорить Іван Пліш. — В 2016 році отримав з рук президента відзнаку «За мужність». Тоді про мене вийшов матеріал в  «Zaxid.net», а зараз мене називають тітушкою і для мене це велика образа. Чесне, не маю уявлення як Андрій Садовий мав би вибачитися перед воїнами, яких зганьбили у його медіа…»

Учасники прес-конференції жартують, що список бійців, який виклали на  «Zaxid.net», фактично дублює той, що знаходиться на сепаратистському «Трибуналі». І додають, що від мера, який дружить з російським бізнесменом Михайлом Фрідманом, підтримує російський бізнес та в час війни влаштовує концерти на російські гроші це не дивно. Саме тому усі воїни, яких обізвали тітушками, тепер вимагатимуть справедливості від українського правосуддя.

 

About dobrovoltsi

Bitcoin transaction accelerator