Don't Miss
Home / Без категорії / «Взяти на виховання дітей з сиротинця було моєю старою мрією…»

«Взяти на виховання дітей з сиротинця було моєю старою мрією…»

Колишній військовий медик Наталя Булах виховує трьох сиріт та шукає кошти на новий будинок, щоб взяти під опіку ще двох малюків

Вона пройшла через пекло Іловайська та інші гарячі точки російсько-української війни. Ризикуючи життям виносила з-під обстрілів поранених бійців, а повернувшись додому взяла на виховання трьох сиріт-інвалідів. Колишній головний медик батальйону «Шахтарськ», а згодом – командир підрозділу «Айдар» Наталія Булах має справді героїчне минуле, але відпочивати на лаврах не хоче. Каже, що зараз основний її сенс життя — це виховання прийомних діток та пошук грошей на нову домівку. Причина цьому проста — із збільшенням житлової площі жінка зможе взяти під опіку ще двох малюків…

 

Біографія Наталії Булах справді варта екранізації, адже професійна військова із Дніпра має солідне армійське минуле. Вона розпочала службу ще у 1983 році в Радянському Союзі, побувала навіть в Африці, звідки і привезла псевдо «Змія». Згодом, у 1996 році на посаді майора пішла у відставку, працювала начальником управління медичного страхування та зосередилася на вихованні дітей і онуків. Мабуть з цього часу життя Наталії Булах не відрізнялося б нічим іншим від решти українських жінок, якби не намагання Росії у 2014-му загарбати нашу країну.

«У травні 2014 року, коли бойовики активно наступали на наші позиції, прийняла для себе рішення вступити в батальйон «Шахтарський», адже тоді на фронті катастрофічно не вистачало лікарів — розповідає Наталія Булах. — Там на посаді головного лікаря пройшла Іловайськ та Волноваху. Разом з іншими санітарами зуміла винести з під ворожого обстрілу кілька десятків поранених. Згодом, коли батальйон розпався, то вступила у лави добровольчого формування «Айдар». У ньому працювала лікарем-психологом, а коли у грудні вбили нашого командира, то і сама очолила підрозділ, уже воювала на посаді його командира. Багато хто дивується — як і чому жінка в 51 рік покинула все і вирушила на війну? А мені дивно, як люди могли сидіти і дивитися, як ворог клаптик за клаптиком пожирає нашу територію і нічого не робити…»

Рішення піти на фронт, пригадує Наталія Булах, рідні сприйняли добре, адже військова справа у її родині не є чужою: «Я сама військова, у мене діти військові, зять, дочка. Якийсь час воювала пліч-о-пліч з двома синами. Один з хлопців був командиром взводу у мене в роті, а другий — кулеметником… Так що я пройшла війну разом з рідними синами…»

У 2015 році Наталія Булах повернулася до мирного життя, але від військових справ не відійшла. Тепер уже допомагала хлопцям, які отримали на фронті важкі поранення.

«Хлопці повернулися додому без рук-ніг, то я й почала допомагати їм виробляти різноманітні документи на інвалідність, робити усе, щоб вони отримали соціальний захист. Адже ж треба розуміти, що усі були добровольцями, не мали жодного статусу, а держава не надто поспішала піклуватися про колишніх бійців…»

Пізніше жінка вирішила взяти під опіку трьох сиріт.

«Спершу, у 2016 році, я взяла Марину. Згодом Петрика, якому було лише півтора року. А вже минулого року вдочерила Танюшу, яка зараз найстарша серед них. Зізнаюся, що дуже давно хотіла взяти на виховання дітей з сиротинця, але завжди не було можливості — то мої рідні діти росли, то грошей не було, то житла… А зараз на пенсії, рідні діти виросли, маю багато вільного часу, тому і вирішила здійснити свою стару мрію…

На цьому зупинятися не планую. Річ у тім, що в Петрика є два братики і я дуже хочу забрати і їх також до себе додому. Однак дітей не віддають, тому що мій будинок не відповідає необхідним нормам — його площа лише 54 квадрати.

У Фастівському районі уже знайшла гарний просторий дім, який має 120 квадратів, але для його купівлі не вистачає коштів. Частину грошей назбирала, однак треба ще дві тисячі доларів, які ніяк не відкладу. Тому прошу усіх небайдужих допомогти мені вирішити це питання. Якщо переселюся з своїми дітками у новий будинок, то моя сім’я одразу ж виросте, а двоє хлопчиків матимуть велику і гарну родину».

Усі, хто має бажання, можуть допомогти дивовижній жінці та її діткам.

Картка «Приватбанку» на ім’я Наталії Булах.

5168 7573 9688 2070

 

 

 

About dobrovoltsi