Home / Новини / Кількасот львів’ян з бензопилами вимагали звільнити міських чиновників

Кількасот львів’ян з бензопилами вимагали звільнити міських чиновників

Сьогодні зранку під Львівською міською радою відбулась попереджувальна акція громади міста та представників Правого сектора з приводу незаконного знищення Снопківського парку.

«27 березня у тому парку спиляли 83 дерева, з яких тільки вісім виявилися сухостоями. Частину спалили на місці, щоб приховати свої злочини, – заявив заступник керівника Львівської обласної організації «Правий Сектор» Віталій Сергатюк. – Робітники посилалися на акт 2012 року, де було зафіксовано 64 дерева по всьому парку, що потребували зрізання, а вирубали тільки в одному місці. Самі ж працівники нам заявили, що готують територію для будівництва».

Активісти вимагають звільнення чиновників, які давали накази на знищення дерев – директора департаменту містобудування Львівської міськради Андрія Павліва, начальника управління екології та благоустрою Андрія Галушку і директора ДП «парк Високий замок» ЛКП «Зелений Львів» Романа Процакевича.

Протестувальники прийшли на міську площу військовим строєм у три шеренги. Близько двохсот чоловіків вишикувались перед входом у міськраду й вигукували: «Умієш пиляти – умій відповідати», «Галушку у відставку», «Зелені парки – здорова молодь». Кілька чоловіків мали з собою бензопили.

Для антуражу активісти принесли кілька колод, які не встигли спалити у парку й розпиляли їх під Ратушею.

Виконком міської ради Львова уже тричі намагався віддати цю території під забудову. Однак, завдяки діям мешканців, їх представника – Галини Янко та прокуратури, дані рішення вдалось відмінити.

Пізніше кілька протестувальників зайшли у приміщення міськради, де передали свої вимоги Андрію Галушці. Чиновник категорично відмовився писати заяву на звільнення, натомість заявив, що викликав міліцію. Після цього до Галушки підійшов заступник начальника міського  управління Андрій Падяк і «за ручку» вивів до Галицького райвідділу міліції, де Галушка написав заяву на активістів, мовляв йому не давали пройти і шарпали за руки.

Зауважимо, що Андрій Падяк не показав громаді жодного документа, який би підтверджував, що він є міліціонером, хоч люди просили це зробити. У Галицькому райвідділку міліції  активістам повідомили, що на гарячу лінію 102 не надходило виклику від громадянина Галушки, з приводу порушення його прав, що свідчить про корупцію у органах міліції, й кидає тінь на полковника Падяка, який в свою чергу повинен був на місце події викликати слідчу-оперативну групу. Як офіцер і працівник правоохоронного органу, він вчинив неправомірно. Як нам стало відомо, даний міліціонер вже подав рапорт на звільнення.

Усе вищеописане можна легко підтвердити перегянувши відео телеканалу «112» та інформагенції «ZIK», які вели прямі трансляції з місця подій.
Прес-служба Правого сектора

About dobrovoltsi