Don't Miss
Home / Новини / Дмитро Ярош нагородив “Народних героїв України”

Дмитро Ярош нагородив “Народних героїв України”

Сьогодні поблизу меморіалу Нестору Махну, що розташований у лісі неподалік бази 5 батальйону Української Добровольчої Армії відбулася 13 церемонія нагородження «Народних героїв України». Відзнаки вручив провідник Національного Руху ДІЯ Дмитро Ярош.
«Вперше в новітній історії нашої країни народний орден «Народний герой України» буде вручатися виключно добровольцям з добровольчих батальйонів. Також вихідцям з народу. В історичному місці, де колись Нестор Махно вершив правосуддя, біля так званого дуба Махна. Це визнання народом України українських добровольців. І це має увійти в анали історії української армії», – зазначив під час відкриття церемонії нагородження заступник Дмитра Яроша з політичних питань Андрій Шараскін, позивний «Богема».
Ініціатор створення нагороди «Народний герой» Андрій Боєчко під час свого виступу зазначив: «Жоден чиновник, жоден військовий щур, який сидить в штабі, жоден ворог України, ніколи не отримає цієї нагороди. Вона призначена для бійців, бойових командирів, для тих, хто воює з Росією. Поки ми не нагородимо останнього героя, ми будемо її робити» .
«Можна з впевненістю говорити, що саме добровольчий рух розпочав активну фазу цієї війни, розпочав відстоювати українські національні інтереси, бо для нас і тоді, і зараз дуже важливо показувати приклад. Тоді, після здачі Криму, ми розуміли, що, якщо не почнемо проливати кров свою і ворожу, то вони так дійдуть до Києва, а можливо – і до Львова. Не зважаючи на цей великий вклад у зупиненні агресора, відкиданні його в Луганській і Донецькій областях на ці позиції, які зараз є, ми бачимо, що добровольчий рух не оцінений гідно державою, державними структурами і саме тому відзнаки народного героя є настільки важливими для всіх тих, хто їх отримає. Бо це справді той орден, який можна носити з честю», – каже Дмитро Ярош
З його рук нагороди нині отримали представники Азову, Донбасу Дніпро 1, Української Добровольчої Армії та її медичного підрозділу «Госпітальєри». Нижче – повний перелік номінантів:
Володимир Васянович, 5-й батальйон УДА
Андрій Нагорнийй, 5-й батальйон УДА
Андрій Скачков, полк «Донбас»
Євгений Гуділов, полк «Донбас»
Йосиф Пономаренко, полк «Дніпро-1»
Денис Шелер, полк «Азов»
Микола Троїцький (посмертно), полк «Азов»
Олександр Гриненко, батальон «Айдар»
Андріана Сусак, батальйон «Айдар»
Карен Лалаян, 20-й батальон
Іванка Чобанюк, медичний батальйон УДА «Госпітальєри»
Олена Ломачинска, медичний батальйон УДА «Госпітальєри»
Ксенія Бикова – волонтер
Андрій Тимофєєв – влонтер
Тарас Коцюба – капелан

«Ця нагорода є дійсно важливою, адже нажаль, держава не турбується про ту верству людей, які покинули все, що вони мали, і два роки боряться за незалежність», – зазначила керівник медичного підрозділу УДА «Госпітальєри» Яна Зінкевич.
Окремі відзнаки отримав колектив інформаційної служби «ДУК-інфо» та волонтери. Також бійців – добровольців, включно з провідником Дмитром Ярошем, було нагороджено іменними ножами.
Окрім того, учасники нагородження вшанували хвилиною мовчання командира групи розмінування 5-го окремого батальйону УДА Андрія Захарова, позивний «Захар», який нещодавно трагічно загинув на полі бою. Його за мужність та проявлений героїзм посмертно нагородили нагрудним знаком «Учасник АТО».

About dobrovoltsi