Don't Miss
Home / Новини / Андрій Гергерт: «Війна змінила обличчя»

Андрій Гергерт: «Війна змінила обличчя»

Гергерт

Війна між Україною у Росією пороху трансформується в іншу фазу. Замість прямих бойових зіткнень в хід ідуть політичні інструменти впливу.  Відносне затишшя добровольці використовують для навчань та вдосконалення матеріально-технічної бази. Про обстановку в секторі «М», про настрої серед бійців – у розмові з комбатом 8-го батальйону ДУК ПС «Аратта» Андрієм Гергертом, позивний «Червень».

Друже Андрію, розкажи про свіжі новини з передової,  чи ворог далі проводить обстріли, чи все ж таки діє перемиря?

Стріляють по позиціях військових, які там стоять, по напрямку Гнутово-Лебединське. Стріляли з мінометів і з «агеесів». Проте прямих зіткнень і боїв немає. З тої сторони зраз затишшя, відбувається переформатування їхніх лідерів. Росіяни не проявляють активності, хіба тільки як диверсійні групи. Хочу наголосити, що всі підходи до позицій ворога заміновано. Вся сіра зона замінована, покрита розтяжками. В той же час за нами продовжують спостерігати з безпілотників.

Настрої на тій стороні незрозумілі. Вони не розуміють, що далі робити. Обличчя ватажків змінюються, стають більш політичними, лагідними, але від того – не менш підлими.

Чи відповідають наші війська на обстріли? Чи й далі зберігають тишу?

Не відповідали і не відповідають. Наказу стріляти у відповідь немає. Більше того, це заборонено категорично. Для того, аби наші розвідувальні групи вийшли кудись вперед, треба «двадцять сім погоджень». Словом, зараз це все дуже складно.

Чи надалі відбувається тиск влади через ЗСУ на «Правий сектор», адже  під час попередньої розмови ти розповідав що бійців ДУК розвертали на блокпостах, натомість днями в соцмережах ти поширив заклик записуватися добровольцями у ваш батальйон Аратта?

Цей тиск є. Вони зараз постійно питають, скільки людей у мене на базі, скільки на передовій. Скільки зброї, на яких машинах їздимо. Ну, ніби й нормальні запитання, але вони такі, дуже часті. У мене є мій план, про який я говорити не буду. Але він є. Я буду вишколювати бійців на моїй базі. Хочемо ділитися досвідом, враженнями про війну з бажаючими, просто їх вишколювати і ніхто не вимагатиме від них залишатися в моєму батальйоні. Я використовую час для навчань.

Г1

Була поширена інформація, що багато дуківців начебто воюють не під шевронами «Правого сектора», а одягають розпізнавальні знаки ЗСУ чи інших воюючих структур.

В мене так було постійно останніх чотири місяці часу. Від підписання перших Мінських домовленостей, коли Порошенко назвав нас незаконним збройним угрупуванням.

В соцмережах ти поширив повідомлення, що 8-й батальйон збирає  кошти на новий професійний безпілотник.  Розкажи, що це за машина і яка її вартість.

За весь час існування батальйону, ми ніколи не мали власного безпілотника. Завжди доводилося залучати його зі сторони. Зараз ми створюємо групу аеророзвідки, бо це надважливо в сьогоднішніх реаліях війни. Сьогодні хлопці в Києві вчаться у професійних інструкторів. Сам «птах» вартує 2 тис. доларів. Камера – 5 тис. доларів. Тобто, загальна ціна безпілотника – 7 тис. доларів. Машина нашого, українського виробництва. Може пролетіти 20 км. на потрібній висоті.

Питання зараз в пілотах, які будуть ним керувати. Власне  час цього відносного затишшя я використовую, щоб підтягнути матеріально-технічну базу і на навчання. Хлопці мають по-іншому розуміти війну. Вона стає хитрішою, професійнішою і стратегічнішою, однак від цього – не менш жорсткою.

Г2

Яка обстановка в «Аратті»? Як настрій в наших бійців? Чи це відносне перемиря не деморалізує хлопців?

Абсолютно нормальна обстановка.  Мої люди розуміють, що ми тут робимо і що не обов’язкові прямі зіткнення. Прийшли націоналісти і вони розуміють, що віна має різні обличчя. Кожен з хлопців розуміє, що нам робити і куди далі йти. У мене і в хлопців настрій абсолютно бойовий. Ми свідомі того, що Путін просто переходить в іншу фазу війни – політичну, адже військами він нічого не зміг зробити.

Розмовляв Петро Луцький

About dobrovoltsi