Don't Miss
Home / Новини / В Гарнізонному храмі відзначили нагородами добровольців.

В Гарнізонному храмі відзначили нагородами добровольців.

Сьогодні 14 жовтня  в Гарнізонному  храмі добровольці з нагоди дня захисника та захисниці отримали подяки, грамоти та цінні подарунки від голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького.

«Найперше хочеться щиро подякувати, з історії знаємо таку цікаву таку річ, що свято Покрови Богородиці, це є свято особливого ґатунку. Впродовж цілого та протягом  року ми маємо різна згадки про життя Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа, і вони в основному стосуються її земного життя, але Покров Богородиці це свято абсолютно іншого масштабу,свято Покров за основу бере події, трагічні і небезпечні події в місті Візантії (Константинополь) нині це Стамбул. Коли місту загрожувала найбільша небезпека – історики сьогодні досі вагаються,  можливо то був напад чужинців, можливо то була пандемія і один і інший випадок для нас підходить, і в той момент коли була найбільша небезпека, найбільша загроза, Богородиця з’явилася через своє видіння своїм Покровом огорнула людей, небезпека відступила. Так сильно це вразило очевидців цієї події, що вони передавали цю розповідь з покоління в покоління. Згодом козаки приймають Богородицю як свою покровительку. На кожній Січі центральної церкви був Храм Покрови Богородиці, також і українська повстанська армія, яку ми знаємо, в травні 1947 році обирає саме свято покрови своїм днем і заступницею. І сьогодні, так добре що в новітній історії України, ми святкуємо саме цей день – день захисників і захисниць України. Це свято показує що Богородиця є нашою заступницею. Дорогі наші захисники, подібно як і Богородиця своїй молитві перед Богом заступається за кожного з нас, так само і Ви своїми вчинками, своєю жертвою заступалися за нас тут. Для того щоб ми могли бути українцями, для того щоб ми могли тут збиратися, для того щоб ми могли тут молитися, висловлюю як священик, як військовий капелан Вам величезну вдячність. Жодний вчинок, він  не може бути оцінений перед тим як не побачиш наслідки, сьогодні і досі триває війна, сьогодні і досі є воїни які нас захищають. Тому дякую Вам і за ваше свідчення і за вашу присутність там, і за те що сьогодні ви прибули до нашого храму. Нехай Пресвята Богородиця  продовжує Вас оберігати, заступатися за Вас перед Богом, і завжди вас захисників покривати» – зазначив отець Роман Ментух.

« Гарнізонний храм для нас є особливим місцем – тут ми проводжаємо в останню дорогу побратимів, тут ми хрестимо діточок, тут вінчаються наші друзі. Приємно зібратися у цей день саме тут, і не лише на молитву а й для отримання відзнак.» – зазначила Олена Живко .

About dobrovoltsi

Bitcoin transaction accelerator