Don't Miss
Home / Без категорії / Банкова не спить або лакмусовий папірець «Roshen»

Банкова не спить або лакмусовий папірець «Roshen»

Коли бійці та активісти «Об’єднання добровольців» організовували пікет львівського магазину  «Roshen» ми чудово розуміли, що одразу ж після цього традиційно отримаємо шквал критики та негативних відгуків. Така ситуація повторюється кожного разу, коли ми беремо на себе сміливість розповідати людям про корупцію в армії, погане забезпечення бійців чи нехтування владою тими проблемами, з якими стикаються не лише воїни-добровольці, але й бійці ЗСУ. Та ніколи не сподівалися, що остання, здавалося б локальна акція, приверне до себе увагу аж настільки. Тому вирішили максимально роз’яснити ситуацію і по можливості розікласти усе по поличках.

Отже, 24 квітня ми прийшли з акцією-пікетом до магазину «Roshen», який є бізнес-проектом Петра Порошенка, аби вкотре нагадати нашому гаранту, що на п’ятий рік війни українські добровольці знову залишаються без статусу і досі не визнані державою на офіційному рівні.

Як ілюстрацію абсурду, який коїться в країні, бійці та родичі загиблих воїнів принесли з собою кілька плакатів. На одному з них були показані військовослужбовці ЗСУ, які отримали важкі поранення в зоні АТО. Ми щиросердечно вважали, що хлопці, які були зображені на світлинах, підтримують наші наміри і хотіли б допомогти добровольцям в отриманні статусу учасників бойових дій, адже коли ми перебували на фронті, то виступали, як одне ціле, були братами по зброї і ніколи не ділилися  на жодні категорії.

Та виявилося, що ми прикро помилилися. Двоє бійців почали звинувачувати нас в тому, що ми без дозволу використали їхні фото під час акції протесту. Їхнє обурення підтримали і активно почали розкручувати у ЗМІ та соцмережах структури наближені до влади або ж сама влада.

Скажімо, пікетом «Roshen» чомусь дуже зацікавилася начальник управління інформаційної політики Львівської державної адміністрації Ольга Березюк. Неймовірно, але на захист бійців навіть стали представники Департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, які взагалі не мають жодного відношення ні до армії, ні до добровольчих чи будь-яких інших батальйонів. Принаймні, з їхньої офіційної сторінки у Фейсбук у наш бік також почала лунати критика. Сподіваємося, що їм справді шкода хлопців, яких ми начебто образили, а пікет президентського магазину  «Roshen» тут взагалі ні до чого. Інакше стає дивно чому держслужбовці так вірно захищають приватний бізнес гаранта.

У самих же ж військовослужбовців, фото яких ми використали під час акції, просимо вибачення. Разом з тим, нам дуже гірко, що світлини для цих бійців є важливішими,  ніж той факт, що сотні добровольців, які зараз воюють на сході країни, а також ті, що загинули в боротьбі з окупантами, досі не визнані державою.

Сподіваємося, що їхнє обурення є щирим і не нав’язане ніким. В будь-якому разі цей прикрий інцидент обов’язково візьмемо до уваги. Наступного разу до своїх акції будемо залучати лише тих хлопців, які вірні військовому братерству і підтримують побратимів, а не Петра Олексійовича і його кондитерські магазини.

 

 

About dobrovoltsi