Home / Без категорії / «Шевченко допомагає нам у боротьбі і понині…» «Об’єднання добровольців» провело вечір, присвячений Дню народження Тараса Шевченка

«Шевченко допомагає нам у боротьбі і понині…» «Об’єднання добровольців» провело вечір, присвячений Дню народження Тараса Шевченка

 

Вірші Кобзаря, розповідь про найцікавіші факти із його біографії та пісні під бандуру. 9 березня, у День народження українського поета Тараса Шевченка, «Об’єднання добровольців» спільно із Національним олімпійським комітетом у Львівській області та журналом «RIA-Україна» провели вечір творчості поета.

За організацію такого заходу, зізнаються бійці, вони взялися не випадково, адже Шевченко – не просто поет. Це символ протесту і свободи, який надихає українців на боротьбу і понині.

«Він, – каже керівник «Об’єднання добровольців» Олена Живко, – надихав нас не лише під час Революції гідності, але й коли почалася війна з кремлівськими загарбниками. Його малювали на легких дерев’яних щитах, бронежилетах і касках. Так, ніби бійці вірили, що Кобзар може захистити їх. Зрештою, під його поглядом українці були готові віддати життя, лише аби бути вільними.

Саме тому усі ми зібралися сьогодні, аби вшанувати пам’ять великого поета та подякувати йому за те, що його давно немає з нами, але його силу ми відчуваємо і досі».

«Пригадаємо його слова «Поховайте та вставайте. Кайдани порвіте. І вражою злою кров’ю волю окропіте…» В інший спосіб, крім як знищувати ворога, цієї волі не буде. Мені здається, що Шевченко сьогодні найпотужніший воїн не лише на ідеологічному фронті, а взагалі – на тлі усієї України», – зазначила під час свого виступу український мовознавець Ірина Фаріон.

«Шевченко був воїном ще у роки свого життя, – розповідає український політик та колишній боєць українсько-російської війни Руслан Кошулинський. – Мало хто знає, але під час першого арешту у нього, крім поеми «Сон» вилучили ще два пістолета. Уявляєте, у той час мати зброю! Тоді це було щось неймовірне. Але він мав!»

На вечорі Шевченка виступили не лише відомі люди, але й спортсмени, учасники бойових дій, громадські діячі. Такий захід, кажуть в «Об’єднанні добровольців» планують проводити і в наступні роки.

 

 

 

 

 

About dobrovoltsi