Don't Miss
Home / Без категорії / «Наша варта забезпечила надійну безпеку стратегічного об’єкту у перші дні повномаштабного російського нападу»

«Наша варта забезпечила надійну безпеку стратегічного об’єкту у перші дні повномаштабного російського нападу»

«Наша варта забезпечила надійну безпеку стратегічного об’єкту у перші дні повномаштабного російського нападу…» – Олена Живко.

Височезні блокпости з захисним маскуванням і кілька десятків озброєних чоловіків, які постійно змінюються на варті. Поруч, в одній із промислових будівель, відкрито чергове приміщення , де хлопці при потребі можуть перепочити — для цього з крісел та підручних матеріалів вони змайстрували саморобні ліжка, облаштували кухню.

Так виглядає варта одного із стратегічних об’єктів в місті, яку з початком війни організували бійці «Об’єднання добровольців». Тут вони несуть цілодобову службу ось уже понад 140 днів.

У кожного із чоловіків досвід військових дій на передовій, тож і на чергуванні — дисципліна на першому місці.

 

«Я вам все розкажу, зможете зробити відповідні світлини, але прошу — за жодних обставин не повідомляйте про об’єкт, на якому ми знаходимося. Така інформація може грати на руку ворогові, — говорить керівниця всеукраїнського «Об’єднання добровольців» Олена Живко. — Не безпідставно вважаю, що це одна з найважливіших локацій в місті. Якби на початку війни тут висадився російський десант, то щоб взяти місто під свій контроль , їм знадобилося лише б година- дві».

 

Рішення про захист та патрулювання Львова бійці «Об’єднання добровольців» прийняли одразу після ракетних ударів Росії по українських містах. Тоді вони домовилися, що в першу чергу забезпечують безпеку своїм рідним, а опісля усі збираються в центральному штабі.

Оперативність мала своє пояснення — хлопці боялися, що після наступу може «лягти» зв’язок, як це сталося під час російсько-грузинської війни у 2008-му році, а отже, комунікувати між собою уже буде неможливо.

 

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, я прокинулася, відвезла доньку і собачку до батьків, а сама поїхала в штаб, бо зрозуміла, що якщо звернуся у військкомат, то мені покрутять пальцем біля скроні і скажуть, щоб я йшла додому варити борщ. Після того звернулася в Центр безпеки міста, що діє при Львівській міськраді та спитала, де я можу бути корисною, адже в мене в підпорядкуванні 50 озброєних людей. За годину мене набрали і попросили, щоб я з хлопцями їхала патрулювати об’єкт, на якому ми зараз перебуваємо», — згадує той день Олена.

Уже значно пізніше на підмогу бійцям «Об’єднання добровольців» дали військовослужбовців Національної гвардії України та поліцейських.

          Увесь цей час хлопці несуть варту без отримання заробітної плати. Вони перебувають у постійній ротації, адже багато добровольців пішли служити у Збройні сили України, щоб разом з іншими боронити нашу державу від російських загарбників.

«Нас ніхто нічим не забезпечує, навіть пальним. Але розуміємо, що зараз в країні важка ситуація, тому вимагати чогось від влади не можемо. Слава Богу, що форму та зброю маємо, адже наша організація працює уже не один рік і хлопці добре знають, що таке війна. Тепер усі навики стали їм в нагоді», — каже Олена Живко.

Нагадаємо, що зараз «Об’єднання добровольців» присутнє фактично у всіх областях України. З початком збройної агресії майже усі бійці поповнили собою лави ЗСУ. Інші допомагають здобувати перемогу на місцях, патрулюючи стратегічні об’єкти тощо.

 

 

About dobrovoltsi

Bitcoin transaction accelerator