Home / Без категорії / За брехню доведеться відповісти: КНУ ім. Шевченка звернувся до медіакомпанії Садового з вимогою спростувати інформацію про фальшиві дипломи Олени Живко

За брехню доведеться відповісти: КНУ ім. Шевченка звернувся до медіакомпанії Садового з вимогою спростувати інформацію про фальшиві дипломи Олени Живко

Після так званого розслідування про фальшиві дипломи Олени Живко, яке з’явилося на ресурсі «Zaxid.net», прес-служба «Об’єднання добровольців» звернулася з офіційним запитом до навчального вузу, щоб там підтвердили чи спростували правдивість викладених фактів.

Як і очікувалося – стаття, опублікована на ресурсі, що належить Андрію Садовому, повністю складається з вигадок та домислів.

Скажімо, журналісти стверджують, що Олена Живко отримала фальшивий диплом у КНУ ім. Т. Шевченка і на його основі оформила право на адвокатську діяльність. Свідченням цього, переконує сайт «Zaxid.net», є той факт, що Олена Живко була внесена у внутрішню електронну базу університету, як випускниця 2011-го року.

Та в офіційній відповіді, яку прес-служба «Об’єднання добровольців» отримала від університету, чітко йдеться про те, що фігурантка розслідування у вказаному ВУЗі ніколи не навчалася. Про Олену Живко там дізналися лише тоді, коли з’явилося псевдорозслідування: «По-перше, Живко Олена Олександрівна ніколи не була студенткою Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Відтак про видачу їй будь-яких документів щодо здобуття вищої освіти в Університеті не може бути мови.

По-друге, у матеріалах згадується сумнівна «внутрішня» база даних дипломів («Олена Живко внесена у внутрішню електронну базу університету лише в 2011 році»), якої не передбачено процедурою видачі документів про здобуття вищої освіти».

По-третє, у матеріалах також подається недостовірна інформація щодо резервування серії і номера диплома з 2011 до 2017 року: «У внутрішню базу університету також внесено диплом магістра, який нібито в 2011 році отримала Олена Живко. Водночас у 2017 році диплом юридичного факультету КНУ ім.. Шевченка із абсолютно ідентичною серією і номером отримав справжній випускник, який працює в престижній київській юридичній компанії». Це є неможливим, оскільки серія і номер документів присвоювалися базами даних ІВС «Освіта» та ЄДБО в автоматичному порядку. Окрім того, серія дипломів, виданих за допомогою ІВС «Освіта» з 1997 по 2014 роки, складалася з двох великих кириличних літер, а номер містив 8 (вісім) цифр. Серія дипломів, виданих через базу даних ЄДБО, починаючи з 2015 року, складається з однієї великої латинської літери, що відповідає ступеню освіти, та двох цифр, що відображають рік видачі, а номер містить лише 6 (шість) цифр.

Отже, як бачимо, журналісти «Zaxid.net» не знайшли кращого способу, щоб просто вигадати історію з дипломами. Ще й, не орієнтуючись в ситуації, придумали дипломи з номерами, які взагалі не можуть існувати. Більше того – лист від редакції сайту на адресу університету надійшов лише 8 січня, а стаття з’явилася 4-го. Тобто, журналістський запит був лише для галочки.

-Прикро, що через фейкову інформацію потерпає репутація такого престижного ВУЗу, – коментує ситуацію Олена Живко, – також не в захопленні і вся система української адвокатури, адже її представників звинувачують в тому, що вони працюють на підставі фальшивих документів.

Натомість, Олена Живко говорить – аби з’ясувати на основі якого диплому вона працює, слід було звернутися в Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, яка і видає посвідчення адвоката та свідоцтво на ведення відповідної діяльності. Там чітко йдеться про те, що Олена Живко отримала свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю 3 жовтня 2012 року на підставі диплому магістра «Правознавства»  Приватного вищого навчального закладу «Львівський університет бізнесу і права», а не КНУ ім. Т. Шевченка.

-До нас ніхто з журналістів не звертався, – говорить Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області Любомир Стрепко, – тому я взагалі не розумію чим керувалися журналісти  «Zaxnet» поширюючи таку інформацію.

У той час спростування статті вимагають і у КНУ ім. Т. Шевченка. Там уже звернулися з відповідним офіційним зверненням до ПрАТ «Телерадіокомпанія Люкс». У ньому йдеться про те, що своїм розслідуванням журналісти завдали університету репутаційних збитків.

 

 

About dobrovoltsi