Don't Miss
Home / Новини / Василь Шкляр презентував у Чернігові свій бандерівський роман «Троща»

Василь Шкляр презентував у Чернігові свій бандерівський роман «Троща»

Відвідавши з презентаціями своєї нової книги «Троща» майже пів країни письменник Василь Шкляр зустрівся з читачами і у Чернігові. До цього міста майстер сучасної історичної прози приїхав на запрошення громадської організації «Об’єднання добровольців».  Насамперед, автор зізнався — його книга про найважчий період боротьби УПА. В ній багато зради, бійні та трощення людських життів. Письменник не намагався прикрасити дійсність, тож всі події описував так, як вони відбувалися насправді. Каже, що через те часто чує у свій бік критику.

«У ті часи справді було дуже багато зради, — розповідає Василь Шкляр. — Іноді мені закидають, що можливо не треба було показувати у наших лавах стільки перебіжчиків, стільки запроданців…. Але без них, товариство, ми не зможемо зрозуміти усю тяжкість і увесь трагізм тієї боротьби».

Організатори зустрічі кажуть, що письменник постійно підтримує контакти не лише з «Об’єднанням добровольців», але й хлопцями, які воюють уже проти новітніх загарбників на сході країни. Він вважає, що за ними майбутнє і про їхні історії також повинні знати українці.

«Якщо ми не будемо читати такі книги, то не зможемо зробити висновки з нашої історії. Через це вважаю, що роман Шкляра особливо актуальний саме для нашого часу. Рада, що автор погодився приїхати до нашого міста і його мешканці також змогли поспілкуватися з ним!» — зазначила керівник Чернігівського осередку «Об’єднання добровольців» Світлана Горюнова-Зубашевська.

Нагадаємо, що новий повстанський роман «Троща» Василя Шкляра вийшов друком лише наприкінці літа.  Шанувальники творчості письменника буквально змітали книжку з полиць.  На початку листопада вже додруковано третій додатковий наклад, а сукупний показник продажів склав 26 тисяч примірників.

 

 

 

About dobrovoltsi