Комісія при Львівській обласній раді, що розглядала кому ж дістанеться спірна земельна ділянка на території колишнього військового містечка №230 в с.Малі Голоски, залишила поза увагою інтереси 70-ти добровольців, котрі раніше претендували на цю землю. Відповідне рішення прийнято сьогодні. Бійці добробатів були учасниками садівничого товариства «Краєвид», яке було засноване у грудні 2005 року. Воно в 2015-ому взяло до спілки захисників, до яких державі було байдуже – бійців Української добровольчої армії Яроша, польових медиків «Госпітальєрів», вояків з «Айдару» та «Правого сектора», ветеранів та інвалідів.
Михайло Єдинак кілька років тому добровольцем пішов воювати на Схід. І у свої майже тридцять років – інвалід війни. Чоловік жартома каже: держава допомогла лиш одним візком. Хоч і сподівався на земельні наділи від садового кооперативу «Краєвид». «Держава не признає добровольців, хоча ми першими пішли з Майдану воювати, а нам тепер ні посвідчення, ні документів не хочуть дати. Образливо, бо бійці Нацгвардії, СБУ мають по 2-3 ділянки і ще їм мало, і ще влада їм дає. Де на небі є справедливість»? – розповідає Михайло Єдинак. Разом з ним на милицях на засідання комісії у ЛОДА прийшов й Іван Малісевич – боєць Українського добровольчого корпусу «Правого сектора», а тепер – Української добровольчої армії Яроша. У 2014 Іван отримав дуже важке поранення у голову – уламком снаряду йому відтяло частину потилиці. Він пережив низку складних операцій, кошти на які по крупинці збирали волонтери. Каже: земельну ділянку, яку мав отримати від «Краєвиду», найймовірніше продав би, бо дуже потрібні гроші на медикаменти.
«Ми дуже довго збирали документи, а вийшло так, що Синютка взяв і забрав в нас все і передав іншим людям. Серед них багато таких, що також заслуговують на цю землю, але половина таких, що вони в АТО і приблизно не були», – каже Іван Малісевич. Та додає – для багатьох добровольців, які нині прийшли в ЛОДА ця земля була єдиним шансом отримати хоча б щось за бойові заслуги перед державою.
«В нас є маса атовців, які нічого не отримали, є багато сімей, інвалідів. Хлопців ми лікуємо за кошти небайдужих людей. Це найнезахищеніша верства населення. Це є воїни, їхнє право має захищатися державою. А Олег Синютка нині зводить лобами тих, хто один одному прикривав спину. Люди, присутні в цьому списку «Патріота», вже отримали по дві- три ділянки. Мають по 100 тис. грн. А є добровольці, які мають законне право, натомість не отримують нічого», – каже координатор Національного руху «ДІЯ» Львівщини Олена Живко, яка нині прийшла в ЛОДА захищати інтереси добровольців.
«Ми прийшли сюди не для того, щоб щось комусь доказувати чи вимагати. Ми сюди прийшли, щоб нас почули. Тому, дякую за увагу і Слава Україні», – зазначив перед членами комісії при ЛОДА бойовий командир загону УДА, друг «Єгер». Після цього добровольці покинули залу для засідань.
Одразу після цього члени комісії при ЛОДА хутко вирішили розподілити землю в односторонньому порядку. «Патріоту» – все, добровольцям – зась. Комісіанти не включили туди жодного з 70 бійців добробатів і закрили засідання. Тепер останнє слово – за головою ЛОДА Олегом Синюткою, який має поставити підпис під цим документом.