Don't Miss
Home / Новини / Століття легендарного бою: українці відзначають ювілей битви під Крутами

Століття легендарного бою: українці відзначають ювілей битви під Крутами

Сьогодні, 29 січня, українці відзначають День пам’яті студентів та курсантів, які загинули в нерівному бою з більшовиками. Рівно сто років тому кілька сотень юнаків змогли стримати наступ на Київ чотирьох тисяч добре озброєних бійців армії Муравйова. Бій відбувся поблизу залізничної станції Крути і тривав близько шести годин! Не лише в українську, але й світову історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність країни. Бо хоч бій і носив локальний характер, але тим не менше мав вирішальний вплив на існування України; затримка просування більшовицької орди дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що фактично означав міжнародне визнання нашої держави.

Чому ж пройшло стільки років, а бій під Крутами досі є однією з найвідоміших сторінок в військовій історії України? Річ у тім, що досвідченим більшовикам справді протистояли юнаки, більшість з яких не мали практики бойових дій або ж взагалі не вміли стріляти! Тим не менше, коли українська столиця виявилася беззахисною перед навалою ворога студенти та курсанти не побоялися взяти до рук зброю і добровільно виступили проти більшовиків. Вони стримали окупанта, але самі загинули.

У ті часи російські загарбники, як і в наші дні проявили свою тваринячу суть. За спогадами сучасників українців, які потрапили в полон, було замордовано звірячим способом: їх знайшли з розбитими головами, повибиваними зубами та виколотими очима. Через те, що тіла були понівечені, кілька з них так і не вдалося розпізнати.

«Для нашої організації сьогоднішній день справді є дуже важливим, — говорить керівник «Об’єднання добровольців» Олена Живко. — Молодь, яка сто років тому зупинила озброєних до зубів окупантів, нагадує українських добровольців сучасної українсько-російської війни. Адже в 2014 році, коли більшість опустила руки, вони без належної військової підготовки і озброєння також не побоялися виступити проти добре оснащеної російської армії і зуміли зупинити її. Переконана, що не лише бій за Донецький аеропорт, але і багато інших також стануть легендарними. Свого часу мені довелося побувати в Крутах, де відбувся бій між студентами та військом Муравйова. Сподіваюся, що дуже швидко українці переможуть загарбника і ми зможемо відвідати усі місця, де полягли українські герої. Пройдемося стежками неоголошеної війни з російськими бойовиками і належно вшануємо своїх бойових побратимів, які поклали життя за нашу країну».

 

 

About dobrovoltsi