Don't Miss
Home / Новини / Статистика ціною життя: Міграційна служба хоче депортувати в Росію чоловіка, син якого воює проти російських окупантів

Статистика ціною життя: Міграційна служба хоче депортувати в Росію чоловіка, син якого воює проти російських окупантів

Ми не раз були свідками подій, коли Міграційна служба України намагалася депортувати в Росію людей, які за документами були росіянами, але насправді зі зброєю в руках разом з українськими побратимами воювали проти кремлівських терористів. Зрештою, час-від-часу під переслідування потрапляють і громадяни інших держав, які в тій чи іншій мірі підконтрольні Російській Федерації — Грузії, Білорусі тощо.

Та випадок, про який йтиметься далі, в рази абсурдніший. З обуренням дізналися, що працівники Сколівського РС та Міграційної служби у Львівській області винесли рішення про примусове повернення до РФ та заборону в’їзду на територію нашої країни Олегу Шишкіну. Це людина, яка понад двадцять років проживає в Україні, його дружина українка, а син не лише воює на сході держави, але й перебуває у списках пропагандистського ресурсу «Трибунал». Отже, усі ми добре усвідомлюємо, що в такий спосіб, видавши відповідний наказ Міграційна служба  фактично підписала мешканцеві Львівщини смертний вирок. В Росії його або знищать фізично, або ж запроторять за грати.

«Коли я дізналася про цей випадок, то без вагань прийняла рішення захищати інтереси чоловіка в суді. Знаєте, що мене найбільше вразило? Коли ми почали наводити докази, що Шишкін не є росіянином, що він живе в Україні, що його син воює з російськими найманцями і перебуває в чорному списку сепаратистів, то чиновники Міграційної служби навіть не захотіли слухати нас. Таке враження, що такими справами, вони закривають якусь свою внутрішню статистику, а на долю людини їм начхати…», — говорить юрист та голова організації «Об’єднання добровольців» Олена Живко.

Мабуть не даремно, що цю ситуацію на контролі тримають бійці «Всеукраїнського об’єднання учасників АТО». У заяві до Львівського окружного адміністративного суду та Міграційної служби голова організації Андрій Кушнір, зокрема, пише: «З огляду на існуючу практику виманювання учасників АТО, їх родин на територію РФ, яку вже давно впровадив агресор, кращого «подарунку» ворогові, ніж повернути батька Шишкіна І.О до РФ уявити важко».

Також на ситуацію відреагували і в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини Верховної Ради. У листі, зокрема, йдеться, що виїзд Шишкіна до РФ неможливий, позаяк це загрожує його життю та здоров’ю. Зважаючи на це регіональному представнику Уповноваженого з прав людини у Львівській області доручено бути на усіх судових засіданнях по цій справі.

Сподіваємося, що здоровий глузд таки переможе і Сколівський суд, який 19 березня розглядатиме справу, винесе справедливе рішення. В будь-якому випадку бійці та активісти «атошних» організацій України уже заявили, що в жодному разі не дадуть відправити Олега Шишкіна до Росії, адже на їхню думку ця сім’я давно доказала свій патріотизм на користь України.

 

 

About dobrovoltsi