Home / Новини / Роман Коваль: «Тетяна Чорновол одна з тих, хто винен у смерті Сашка Білого. Перед вбивством вона пропонувала йому за гроші покинути країну…»

Роман Коваль: «Тетяна Чорновол одна з тих, хто винен у смерті Сашка Білого. Перед вбивством вона пропонувала йому за гроші покинути країну…»

Нещодавно, в ефірі телеканалу ZIK, народний депутат України Тетяна Чорновол порівняла українського патріота Олександра Музичка (Сашко Білий), з сепаратистами та особисто бойовиком Моторолою. Свої слова народна обраниця аргументувала тим, що Білий володів вогнепальною зброєю і буцімто не збирався підкорюватися українській владі.

Натомість, ми знаємо і переконані, що Сашко Білий навпаки – був щирим патріотом України. Про це свідчить його біографія: багаторічна участь в проукраїнських організаціях та чималий досвід війни у Чечні, де він допомагав  повстанцям відстоювати незалежність перед натиском кремлівських агресорів. Відтак, «Об’єднання добровольців» засуджує таке порівняння Тетяни Чорновол. Натомість, ми звернулися до побратимів, які добре знали Сашка і попросили їх прокоментувати її слова.

«Коли була сесія ради, після вбивства Музичка, то  я одразу сказав, що це політичне вбивство і за нього рано чи пізно доведеться відповідати Авакову, Турчинову, Яценюку, Пашинському і в тому числі пані Чорновол. Саме вони винні в тому, що почалися репресії проти нього. Це все було ними зроблено. Причина цього одна – ми мали підготувити кілька загонів, щоб вони взяли участь у захисті Криму, а їм це дуже не подобалося. Ні їй, ні людям, які присилали її до нас на перемовини. Ви ж знаєте, що вона пропонувала Білому гроші, щоб він покинув Україну? Мовляв, Саша, не вмішуйся, бо МВФ не дасть тоді позику для України. Але через чотири роки можна відкрито казати для чого це робилося. Вони заявляли, що питання Криму вони вирішать політично… А зараз зрозуміло, що якщо б ми почали захищати його у 2014 році, коли були сформовані перші добровольчі підрозділи, то можливо не було б того, що сьогодні робиться в Україні. В тому числі – ми могли б не віддати півострів. До цього готові були кримські татари. До цього готові були українці. І до цього були готові ми. Але ті політики, в тому числі Чорновол, робили усе для того, щоб здати Крим. Бо їм тоді війна з Росією не була потрібна. Але ми все одно її маємо. Є війна. І вона ще буде тягнутися бозна скільки, завдячуючи таким діям українських псевдопатріотів у політиці…», — так відповів на звинувачення Чорновол керівник Рівненського осередку «Об’єднання добровольців» Роман Коваль.

 

About dobrovoltsi