Don't Miss
Home / Новини / Покинутий, але не забутий: майже чотири роки родина очікує на повернення з полону десантника Олександра Клим’юка

Покинутий, але не забутий: майже чотири роки родина очікує на повернення з полону десантника Олександра Клим’юка

«Об’єднання добровольців» вкотре нагадує владі про покинутих українських бранців

Його мобілізували до війська ще на самісінькому початку війни на сході країни — влітку 2014 року. Після навчання на Яворівському полігоні Олександра Клим’юка, який свого часу служив в елітній 80 десантно-штурмовій бригаді, одразу ж відправили у найгарячіші точки конфлікту. Із своїми побратимами він встиг побувати у Веселій Горі, Цвітних Пісках, Шишково, селищі Побєда.

5 вересня колона, у якій перебував десантник, потрапила у ворожу засідку. Під час бою кілька українських військовослужбовців загинуло, інші зникли без вісті, ще частина потрапила у полон. Серед останніх опинився і Олександр.

«Спершу, — розповідає його дружина Юлія, — Саша  знаходився у підвалах Луганського СБУ. Це достовірна інформація, бо її підтверджували самі ж бойовики. Там чоловіка деякий час допитували, а згодом його взяв до себе один з козацьких ватажків — такий собі Сафроненко. Ще пізніше Олександр опинився в іншого терориста Павла Дрьомова. У 2015 його нібито готували до обміну. Ми усі зраділи, бо щиро сподівалися, що вже невдовзі нарешті зможемо його побачити. Але не так сталося, як гадалося. З невідомих нам причин обмін військовополоненими зірвався… Єдине, що тоді нам вдалося лише поговорити з Сашком по телефону».

Яка подальша доля Олександра Клим’юка ніхто з рідних не знає. За одними даними його свого часу перекинули до Криму, згодом знову повернули у Луганську область, де він працював на одному з місцевих заводів. Більше року боєць 80-ки не дає про себе жодної звістки. Рідним обіцяли, що його повернуть додому під час останнього обміну, який пройшов 27 грудня, коли з полону визволили 74 українці. Ім’я Олександра Клим’юка навіть числилось в списках на обмін, але в результаті його бойовики так і не привезли.

«Перед обміном ми отримали листа від СБУ та Адміністрації президента. У них йшлося, що Саша є в списках і його готують до обміну, що він буде звільнений найближчим часом. Чому так не сталося не знаємо, і жодних пояснень ні від кого досі не отримали. Можливо це пов’язано з тим, що Сашко не простий солдат, а десантник — боєць елітної штурмової бригади… Не знаю… Якщо бути відвертою до кінця, то бачу, що доля Олександра владу мало цікавить. До нас навіть ніхто не телефонує, аби бодай підбадьорити словами», — розповідає дружина Олександра Юля Клим’юк.

«Об’єднання добровольців» нагадує владі, що це лише один з невеличких епізодів українсько-російської війни, історія солдата, який пішов боронити свою країну, а згодом виявився нею ж забутий. Досі у підвалах терористів роками гниють десятки, а то й сотні українських бійців. І якщо для влади кожен з них лише статистична одиниця, то для рідних і друзів їхня відсутність це величезне горе і зневіра. Тому вкотре закликаємо усіх, хто причетний до повернення наших хлопців, зробити усе можливе, щоб вони якнайшвидше опинилися у рідних домівках.

 

About dobrovoltsi