Home / Новини / Петро Іванишин про основні аспекти легалізації ДУК

Петро Іванишин про основні аспекти легалізації ДУК

Виступ науковця на круглому столі у Львові, присвяченому обговоренню проекту закону Дмитра Яроша “Про Добровольчий Український Корпус”
Безымянный

«В процесі обговорення легалізації ДУК, власне ідеологічний і світоглядний аспект є одними із найважливіших.
Якщо подивитися на цей процес з точки зору суспільного світогляду, особливо як націоналізму, як ідеології державотворчої , а не просто якоїсь ідеологічної течії, то тоді постають низка переваг і абсолютної необхідності наявності в будь-якій державі, а в нашому випадку – в Україні, саме такої структури. Є низка основних аспектів цінності легалізації ДУК:

Військово-воєнний
Наш час – революційний і постреволюційний, в час війни із російською путінською імперією, показав – держава, щоби існувати, щоб жити, щоб бути прихистком для своїх громадян, для свого народу, мусить бути захищеною. Виявилось, що наявних силових структур, які були б в Українській Державі, збройних сил, було недостатньо, аби зупинити і анексію Криму, і окупацію великої частини Донбасу. Значить,щось треба змінювати – і покращувати силові органи, і покращувати ЗСУ, і нарощувати силовий потенціал держави, власне, залученням людей, які, не маючи бажання чи можливості перебувати в складі ЗСУ чи безпосередньо в правоохоронних органах, все ж таки хочуть, вміють і можуть захищати свою батьківщину. ДУК дає таку можливість. В наш час наявність такої структури більш ефективна для вирішення проблем із воєнною агресією, ніж скажімо, ядерна зброя, про яку багато говорять як про стримуючий фактор.
Наявність такого добровольчого формування буде змушувати потенційного агресора добре подумати, перш ніж почати ті чи інші спецоперації на території нашої країни.

Ідейно-виховний:
Якщо в ДУК будуть залучатися громадяни різного віку, особливо – молоді, і будуть отримувати належний вишкіл не лише міліарний, але й патріотичний, державотворчий, вишкіл громадянської свідомості – це буде зміцнювати нашу державу зсередини, робити її монолітною в плані саме морального духу нації і здатності її до мобілізації в кризові, критичні моменти.

Соціально-економічний:
Залучення до розбудови ДУК самих громадян, а також різних структур, дає можливість працевлаштування значної кількості професійних інструкторів, людей, які б забезпечували матеріально-технічну базу ДУК, які б включали в себе елементи ВПК.

Політичний:
Наявність в державі значно кількості вишколених громадян, патріотичних громадян – це найкращий гарант конституційної основи існування будь-якої держави. В нашому випадку – української держави. Бо саме народ є джерелом влади у будь-якій країні і, якщо цей народ готовий за свою батьківщину іти до кінця, іти до загину, то це і є найкраща гарантія його безпеки і найкраща гарантія його майбутнього. Жодна окрема силова структура, жодні, навіть найкращі збройні сили, без підтримки народу навряд чи має шанси бути єдиним гарантуючим органом. Наявність ДУК як масштабної загальнодержавної структури, унеможливить діяльність різних антидержавних елементів, «п’ятих колон» і тому подібних людей і структур, котрі всі ці роки нашої незалежності все ж таки мали можливість здійснювати свою злочинну, антидержавну діяльність. Наслідком стала війна.
Якщо ми хочемо жити в мирній, захищеній, процвітаючій, національній державі, то легалізований ДУК стає одним із найвагоміших чинників і гарантів національної безпеки, оборони та територіальної цілісності. Якщо ж ми не хочемо миру, добробуту і спокою в нашій країні, то ми можемо і не легалізувати ДУК. Вибір робити і нам як громаді, і нашим політикам».

About dobrovoltsi