Don't Miss
Home / Відео / Дмитро Ярош : “Намагатимемося забезпечити побратимство в новій організації, спробуємо уникнути попередніх помилок”

Дмитро Ярош : “Намагатимемося забезпечити побратимство в новій організації, спробуємо уникнути попередніх помилок”

На інтернет-телеканалі ТБ-7 – сьомий громадський, відбулася онлайн-конференція народного депутата, Провідника Національного Руху – Дмитра Яроша.

densb82: Залишений Вами “Правий Сектор” позиціонує себе як єдиний революційний рух в Україні. Я і багато людей це розуміє як те, що коли народ знову схоче високо підняти свою голову, то ця сила, як і раніше, буде в авангарді такого дійства. Дайте будь ласка відповідь як позиціонуєте себе особисто Ви в цьому плані?

Дмитро Ярош: Те, що держава Україна потребує революційних перетворень, я не маю сумніву. І я вважаю, що Правий Сектор з часів Майданує найкращим, що створили укра’нці. Але для революційних перетворень нам потрібна ширша кадрова база. І нам потрібно залучати патріотів з різних середовищ. Я переконаний, що військовики, які пройшли фронт, не будуть брати участь у вузьконаправленому рухові, а національний рух стане консолідуючим і в майбутньому візьме на себе функції революційної організацї. Але в умовах війни ми не можемо допустити дестабілізації в тилу. Саме тому підрозділи УДА мають чітко вивірені функціональні обов’язки, зрозумілі і для влади і для військових. Відповідно в революції можуть брати участь всі люди, об’єднані ідеєю української нації. Але при цьому важливо уникнути прямої агресії з боку Росії.

volkov:Які гарантії, що з нового Руху через рік не доведеться виходити?

Дмитро Ярош: Гарантії дає лише Бог, не претендую на таку високу посаду. Намагатимемося забезпечити побратимство вновій організації, спробуємо уникнути попередніх помилок. Багато залежить від ініціативної групи, яка зараз займається формуванням нового руху. Це все люди, які присвятили себе Україні, і я переконаний, що їх робота дозволить нам обмежити помилки та підгрунтя до негативних розмов. Національний рух стане і фактором національного життя, і орієнтиром для українського суспільства.

ability: Дмитро Анатолійович, як ви вважєте, чи є майбутнє у окупованих територій? Я сам звідти і, можливо, не перший задаю це питання, але ситуація змінюється і майже кожен наступний день можна дати іншу відповідь. З кожним днем там стає все гірше і сенсу брати на себе ці території стає все меньше. Чого очікувати патріотично-налаштованим мешканцям регіону в найближчі 2-3 роки?

Дмитро Ярош:
Полковник Євген Коновалець дава такі орієнтири націоналістам: державність, соборність, революційність. Від соборності українських земель не можна відмовлятися, незалежно від кількості прихильників України, хоч в Донбасі, хоч в Криму. Все залежить від нас і від політики держави. Людям на цих територіях та і у всій Україні необхідно показати правильні перспективи державного будівництва. Крім того, російські імперіалісти не зупиняться і продовжать свою експансію, якщо ми не дамо їм відсіч.

Олександр Ярич: Дмитре Анатолійовичу. І все ж – чому новий політичний окремий Рух “помірного радикалізму” “імені Вас”? Невже на базі “Правого сектору” як організації не було можливості провести переформацію наявної структури розділивши окремо на революційно-воєнізовану та радикально -політизовану фракції , але в єдиній потужній силі “Правого Сектору”? Позаяк нині ситуацію в націоналістичному праворадикальному середовищі дехто може розцінити як ситуацію з розколом ОУН(м) та ОУН (б) чи все ж спільна боротьба буде продовжуватись? З повагою. Слава Україні!

Дмитро Ярош: Переважна більшість хлопців та усіх, хто лишився в ПС є моїми побратимами і розбіжності в методології боротьби не роблять нас ворогами. Але у нас є відмінності в поглядах на державотворчий та визвольний процес і я не бачу необхідності давати ворогам приводи використовувати ці конфлікти. Я впевнений, що прийде час, коли ми все одно будемо разом працювати на благо України, не лише з ПС, а і з багатьма іншими організаціями.

Юрий Павлович: Мне не зовсім зрозуміло – а як бути зараз хлопцям, що життя віддали під прапорами ПС – хто вони зараз…. Вважаю, що все це – зрада побратимів, які зараз у землі, чи по полям ще не поховані……

Дмитро Ярош: Так сталося, що наші бойові підрозділи, власне, і здобували славу під прапорами ПС, проте це не зовсім вірно, наші хлопці та дівчата боролися не за ПС, а під синьо-жовтим прапором. Зараз і далі працює департамент соціального забезпечення, який як раз займається допомогою бійцям-добровольцям, сім’ям загиблих. І в цій роботі є прогрес. І ця робота і далі буде вестися. Ми нікого не кидаємо, навпаки, посилюємо цю роботу і не зупинимося на половині шляху.

Aristarh: Яке майбутнє, на вашу думку, чекає Правий Сектор після вашого відходу? І хто тепер там реальний лідер?

Дмитро Ярош: Це питання до Правого Сектору. Питання лідерства вирішить членство, в організації є непоганий кадровий склад.

DukujPrapor Добрий вечір Дмитро Анатолійович! Яку підтримку майбутнім членам Вашого нового Руху будете надавати? Чи плануєте проводити семінари, лекції тощо для правильного розуміння Ідеї, яка Вас надихає?

Дмитро Ярош: Ми вже проводимо наради, зустрічі з активом, даємо людям можливість зорієнтуватися у нашій Ідеї. Майбутня підтримка учасників руху залежить від кадрової роботи на місцях. Кожен учасник руху має бути його живою клітиною. Я вже проводжу поїздки Україною, багато заплановано, робота триває, через місяць-два можна буде говорити про більш конкретні речі.

Oleg74: когда правый сектор начнет бороться с режимом и какие способы борьбы можно ожидать?

Дмитро Ярош: Це питання до Правого Сектора. ПС продовжує боротьбу із режимом внутрішньої окупації, і ми, до речі, також, різниця лише в методах.

эвгег: Великою проблемою в ПС була відсутність прямого зв’язку очільників з первинними ланками. Як Ви будете вирішувати це запитання?

Дмитро Ярош: Це була об’єктивна ситуація, бо після революції почалася війна і я та провідний актив ПС займався, переважно, фронтом. Зараз цю проблему будемо віришувати шляхом розподілу обов’язків провідного активу руху. Поїздки до регіонів мають бути регулярними. Вирішується питання організації виконкомів.

Друг Вогонь: Друже Провідник, дайте оцінку проведених реформ і якісного оновлення Збройних Сил України. На скільки успішною є Ваша співпраця з Міністерством Оборони в питаннях патріотичного виховання молоді допризовного віку?

Дмитро Ярош: Оцінювати поки що можна мало що. Реформ заплановано багато, бажання реформувати є, але відчувається брак кадрів, особливо, на середньому рівні управління. Порівняно з літом 2014 року рівень боєздатності ЗСУ виріс, але проблеми лишаються. Все суспільство має вимагати від головнокомандувача проявити більше політичної волі для підтримки та реформування ЗСУ. Бо, якщо ЗСУ повністю боєздатні, то нам не потрібен Мінськ-2, а якщо він потрібен, то необхідно продовжувати реформи.

Питання досить багаторівневе і його слід адресувати тим структурам, які відповідають за реформи по напрямкух. Є позитивні зрушення в системі продовольчого забезпечення. А от із забезпеченням військовою технікою Укроборонпром, на мою думку, не справляється.

Друг Вогонь: Що для України означатиме введення миротворчих військ ООН? Куди вводитимуть — на Донбас чи в Крим і взагалі наскільки це реально?


Дмитро Ярош:
Поки що це лише теорія. Політичних можливостей введення миротворців я не бачу. Я особисто тех не вважаю, що нам потрібні миротворці. Український народ не раз доводив, що об’єднавшися навколо ідеї, може робити неможливе. Революція 2014 року це довела. Нам всім слід працювати на деокупацію своїх територій.

СЕКТОР ПРАВДИ

About dobrovoltsi