Home / ГРОМАДСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА / Для захисту і допомоги: «Об’єднання добровольців» презентувало новий підрозділ

Для захисту і допомоги: «Об’єднання добровольців» презентувало новий підрозділ

      Вони патрулюватимуть вулиці міста, аби підтримувати у ньому порядок, допомагатимуть городянам під час стихійних лих чи надзвичайних ситуацій, а також проводитимуть військовий вишкіл для людей, які готуються відправитися на фронт. Це лише неповний перелік функцій, які виконуватиме новий підрозділ,який презентували активісти «Об’єднання добровольців» — «Цивільна оборона». Вони зізнаються — підрозділ створено за досвідом американської організації «Air Force» та Української Повстанської Армії і  він повинен реагувати на нові виклики, які стоять перед українцями під час збройної агресії Росії.   Про те, чим займатиметься нова структура, які завдання стоять перед нею та як поповнити лави «Цивільної оборони Об’єднання Добровольців» розповідає колишній боєць АТО, а тепер керівник організації Роман Святошенко.

– Роман, отже розкажи, чому взагалі вирішили створити «Цивільну оборону»? Що дасть такий підрозділ мешканцям міста та людям, які вступлять до її лав?       

 – Керівник організації Олена Живко під час візиту до США ознайомилася з діяльністю надзвичайно дієвої структури в Америці «Air Force» . Ми взяли її за основу добавивши дисципліну та патріотизм з УПА. Всі розуміємо, що зараз наше суспільство живе в умовах гібридної війни з Росією. Звичайно, що це ставить перед нами певні загрози. Скажімо, бували випадки, коли на вулицях знаходили небезпечні вибухові пристрої, серед людей «гуляє» багато вогнепальної зброї. Тому, насамперед, потрібно знати, як правильно реагувати на все це. А перш за все мати хорошу медичну підготовку яка, повірте, ще нікому не зашкодила. От, власне, ми і будемо навчати основам медицини, як поводити себе з вибуховими пристроями — що їх не можна брати в руки, як приборкувати паніку і таке інше. Будемо боротися, щоб у Львові не було жодних сепаратистських провокацій, як це, на жаль, останнім часом трапляється.

Взагалі, готові допомагати людям при надзвичайних ситуаціях різного характеру — пожежах, снігопадах, замінуванню. Крім того, в наші обов’язки входитиме допомога пораненим бійцям, відвідування госпіталів, допомога сім’ям загиблих учасників АТО. Все це передбачено для людей, які долучаться до «Цивільної оборони», але захочуть залишатися тут, у Львові. Натомість, підрозділ «Територіальної оборони» (який складається виключно з тих, хто брав участь у бойових діях) проводитимемо навчання і для іншої категорії людей — тих, хто готовий взяти в руки зброю і відправитися захищати Україну в боротьбі з російськими окупантами.

– І у вас є всі для цього передумови? Технічна база, відповідні навики? Знаємо, що навчити людину військовому ремеслу не так легко…

– Звичайно, що ми маємо усі необхідні можливості. Ми навчатимемо медицині, тактиці, військовому вишколу, стройовій підготовці, поводженню з вогнепальною зброєю тощо. Особливу увагу спрямовуватимемо на ідеологічну складову.

Треба сказати, що ми не видумуємо велосипед, адже ідея взята з американської цивільної оборони «Air Force», яка успішно працює не один рік і дуже добре зарекомендувала себе.

 – Хто проводитиме ці вишколи?

 – Цим однозначно займатимуться люди, які знають, що таке війна не з підручників, а з власного досвіду. Це колишні бійці АТО, військовослужбовці, які встигли попрацювати миротворцями в Іраку, Югославії. Вони готові нам допомогти, готові передавати усі свої навики. Підготовка матиме чітку градацію. Скажімо, перший ранг передбачатиме загальні навички з медицини, тактики, ідеології. Чим вище просуватиметься людина, тим складніші і більш професійні знання вона отримуватиме. Звичайно, що це для молоді. Якщо до нас приходитимуть люди старшого віку і вони чітко знатимуть, що хочуть одразу відправитися на східні рубежі країни, а не залишитися в місті, то ми даватимемо їм саме ті знання, які чітко пригодяться на фронті.

– Чи буде якийсь певний адаптаційний період? От людина вирішила, що хоче вступити в «Цивільну оборону», але вагається, не до кінця впевнена в своєму виборі.

 – Звичайно. Ми даватимемо два тижні на ознайомлення. Якщо людина побачить, що їй все підходить, то вона аж тоді заповнить анкету і автоматично перейде на ранг молодшого бійця. Звідти почне потрохи робити кар’єру.

– Скільки триватиме таке навчання?

– Від молодшого до старшого бійця курс триватиме, якщо я не помиляюся, десь вісім місяців. Це за умови, якщо людина не отримає покарання і все виконуватиме відповідно до вимог нашого статуту.

– Тобто, я розумію, що у вас буде дуже сувора дисципліна.

– Так, адже організація є мілітарною структурою (напіввійськова організація) і на дисципліну ми будемо робити основний акцент.

Але це все на благо самих бійців «Цивільної оборони», адже ті люди які пройшли фронт вони розуміють що дисципліна може коштувати життя, а оскільки організація діятиме в цивільному житті навчити їх цьому наше пріоритетне завдання.

– А як вступити до лав «Цивільної оборони»?

– Тут все дуже просто. Можна заповнити спеціальну анкету на сайті «Об’єднання добровольців» або ж завітати безпосередньо до нашого офісу на вулиці Глибокій, 25, оф 3. Також можна зв’язатися безпосередньо зі мною за телефоном 098-322-33-40.

 

 

About dobrovoltsi