Home / Новини / ДІЯ заступилася за журналіста якому поліція «шиє» кримінал

ДІЯ заступилася за журналіста якому поліція «шиє» кримінал

DSC_5621Національний рух Державницька ініціатива Яроша Львівщини нині пікетував Головне управління Національної поліції Львівщини, обласну прокуратуру та Личаківський райвідділ поліції. В такий спосіб активісти вирішили заступитися за львівського журналіста Валентина Можара з профспілкової газети «Захист праці». Хлопець до того ж є воїном-добровольцем АТО та бійцем Української добровольчої армії Яроша.
У 2015 році зробивши відео-фіксацію крадіжки на одному з ринків Львова, поліція зробила з журналіста замість свідка – обвинуваченого. Зараз справу передали до суду і хлопцеві загрожує тюрма.
«20 квітня 2015 року я був на ринку, знімав події і став свідком, як четверо чоловіків виносили чужий металевий павільйон. Я знімав це на відео і паралельно зателефонував власникові того павільйону. Чоловіки, які потрапили в об’єктив моєї камери, побачили, що я їх знімаю, і почали мені погрожувати та спробували оточити мене, аби забрати камеру», – згадує той день Валентин Можар.
Однак слідчі із свідка вирішили зробити з хлопця обвинуваченого. Один з чоловіків, які тоді попали в об’єктив Валентинової телекамери, спочатку погрожував хлопцеві, а згодом написав заяву в міліцію, в якій вказав що Валентин завдав йому тілесні пошкодження. Розпочалося слідство. Міліція безапеляційно стала на сторону заявника. Зараз справу скерували до суду. Валентин у ній фігурує як обвинувачений.
За журналіста заступився Львівський осередок Національного руху «ДІЯ». Його координатор Олена Живко каже, активісти вирішили допомогти хлопцю, проти якого відверто фабрикують справу.
«Ми не дозволимо щоб міліція закривала рота журналістам та фабрикувала проти них кримінальні справи. Тому й прийшли сьогодні підтримати Валентина, оскілки бачимо, що в нашій новій поліції методи роботи не змінилися. Відтак ми хочемо своєю акцією привернути увагу керівників поліції, прокуратури, щоб справа не дійшла до суду»
Активістам вдалося потрапити на прийом до очільника Національної поліції Львівщини Валерія Середи. Правоохоронець зазначив, що суду вже не вдасться уникнути, однак пообіц3яв що поліція усіма правовими методами посприяє аби справедливість була відновлена у суді. Прозорий судовий процес пообіцяли пікетникам і в обласні прокуратурі.
Завершили пікетну серію активісти у Личаківському райвідділку Національної поліції, слідчі якої власне і «пришили» Валентину Можару кримінал. Пікетники обклеїли відділок плакатами з гаслом «старі методи нової поліції». Зараз активісти і обвинувачений журналіст чекають початку судового процесу.

About Taras Kuzyak