Home / Новини / Активісти «Об’єднання добровольців» провели щорічну акцію до Дня пам’яті жертв Голодомору

Активісти «Об’єднання добровольців» провели щорічну акцію до Дня пам’яті жертв Голодомору

Активісти «Об’єднання добровольців» спільно з МО «Апостольська Чота» провели спільну акцію до Дня пам’яті жертв Голодомору. Уже четвертий рік поспіль вона пройшла поблизу російського консульства та носила певний театралізований характер. Зокрема, людина переодягнена у форму працівника НКВС, ходила з мішком та забирала у дітей хліб. В такий спосіб, наголошують організатори перфоменсу, вони символічно хотіли показати, що уся відповідальність за мільйони вбитих українців лежить саме на російській владі, адже кожна відібрана буханка хліба чи навіть жменька зерна у 1932-1933 роки коштувала комусь життя.

«Сьогодні Україна і увесь цивілізований світ згадують тих невинно замордованих душ, яких вбили лише за те, що вони були українцями. Не випадково ми проводимо свій захід саме біля Російського консульства. Так нагадуємо, що у Геноциді винна саме Росія. Якщо б колись ті щирі українці не були вбиті голодом, то сьогодні вони б просто не допустили окупацію Сходу. Але ми боролися тоді і будемо боротися зараз. Ще більше цінуємо свою незалежність, яка далася такими страшними жертвами. Нехай дітовбивці знають, що ми усе пам’ятаємо. Пам’ятаємо  і не забудемо цього ніколи!» — наголосила керівник ГО «Об’єднання добровольців» Олена Живко.

Крім театралізованої постановки активісти запалили лампадки та вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання. Також вони наклеїли на стіни консульства фотографії українців, що загинули під час Геноциду.

«Ми приходимо сюди щороку, але жодного разу до нас не вийшов ніхто з працівників консульства. Тож нехай ці фотографії будуть для них мовчазним докором. Вони нагадають росіянам, що вони робили у 30-их роках і що вони продовжують робити і зараз», — зазначив колишній боєць Михайло Єдинак.

 

About dobrovoltsi