Home / Новини / 13 вересня під стінами Львівської облради добровольці чекатимуть на заслужене визнання

13 вересня під стінами Львівської облради добровольці чекатимуть на заслужене визнання

DSC_8727 (Копировать)13 вересня під час сесії Львівської облради бійці добровольчих батальйонів, що брали участь в АТО, прийдуть під стіни ЛОР,  аби стимулювати депутатів проголосувати за їх визнання.
Після трьох років ведення воєнних дій, бійці добробатів досі не визнані  учасниками АТО. Це при тому, що вони першими взяли до рук зброю та стали стіною перед окупантом, коли українська армія була фактично не дієздатна. Проте зараз добровольці  та їхні родини не отримують жодної допомоги від держави, а найголовніше  – позбавлені офіційного статусу як захисники України.
Відтак, юристи  Національного Руху «Державницька Ініціатива Яроша» Львівщини ще минулого року  підготували та подали у Львівську обласну раду проект рішення «Про статус ветеранів війни-добровольців учасників бойових дій..». Документ покликаний визнати добровольців з УДА, «Айдару», ОУН та «Правого сектора», які брали участь у бойових діях в зоні АТО, борцями за волю та незалежність України з відповідним забезпеченням та офіційним статусом. Як правовий прецедент, активісти наводять рішення ЛОР 1995 року «Про статус ветеранів Української повстанської армії, гарантії їх соціального захисту», підписане тодішнім її головою В’ячеславом Чорноволом. Цим документом ветеранів УПА на Львівщині тоді було визнано борцями за незалежність України та надано їм соціальні гарантії.

За таким сценарієм бійців добробатів  легалізували вже в 11 областях нашої держави

Отож, вже 13 вересня о 10:00 активісти ДІЯ прийдуть з мітингом під ЛОР, аби депутати проголосувати за цей проект рішення. Усіх, хто підтримує добровольчий рух в Україні, закликаємо долучитися до акції!

About Taras Kuzyak