Home / Новини / «Об’єднання добровольців»: заява з приводу обшуків у волонтерки Марусі Звіробій

«Об’єднання добровольців»: заява з приводу обшуків у волонтерки Марусі Звіробій

Ми, бійці та активісти «Об’єднання добровольців», хочемо заявити про свою позицію у справі сьогоднішніх ранкових обшуків в помешканні відомої волонтерки Марусі Звіробій.

Ми вважаємо, що вони були проведені із зухвалим порушенням закону і є нічим іншим, як безкарним переслідуванням українських активістів.

Перш за все наша організація шокована тим, що слідчі ДБР позбавили Марусю Звіробій права на захист — відібрали телефон та не дали можливості зателефонувати адвокату.

В такий спосіб слідчі свідомо знехтували українським законодавством, адже відомо, що особа, у житлі якої проводиться обшук, має право скористатися допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність (ст. 59 Конституції України, ст. 236, КПК України).

Крім того, Маруся Звіробій мала повне право безперешкодно фіксувати обшук. Натомість ми побачили, як з її рук вирвали телефон, на який здійснювався відеозапис.

Також перед початком слідчих дій особі не зачитали її права.

Вважаємо, що цей обшук є нічим іншим, як залякуванням українських активістів.

Влада на увесь світ показує, що права у нашій країні не існує.

Точніше, воно існує лише для тих, хто зосередив у своїх руках владу та політичні впливи.

Відтак, ми бійці-добровольці вимагаємо припинити переслідування Марусі Звіробій і всі слідчі дії проводити згідно чинного українського законодавства.

 

About dobrovoltsi

Bitcoin transaction accelerator