Don't Miss
Home / Новини / Львів’ян запрошують пройти курс як діяти у випадку військової агресії.

Львів’ян запрошують пройти курс як діяти у випадку військової агресії.

Війна триває восьмий рік, путін щороку лякає нас і увесь світ зведенням військ до кордону. Нам усім видається що війна і путін далеко і це нам не загрожує. Проте з Білорусії до Львова військовим літаком 8 хв. Що робити під час нападу? Як діяти? Наші війські про це знають, а чи знаєте про це ви? Як захистити себе та свою сім’ю? Карантин показав, що не всі готові приймати виклики загрози. Щоб не сіяти паніку слід знати чимало речей. І навчатися цьому не соромно – це наш обовязок перед собою, сім’єю, дежавою. Не слід сподіватися лише на те, що країну врятують герої, адже Україна – це кожен з нас.

Сьогодні поговорили з керівницею Об’єднання Добровольців – Оленою Живко про навчання цивільного населення.

–Олено, отже розкажи, чому взагалі вирішили створити «Громадську територіальну оборону»? Що дасть такий підрозділ мешканцям міста та людям, які вступлять до її лав?       

-Зараз в Україні активно розвивається та формується Територіальна оборона ЗСУ, туди мають змогу піти люди за контрактом. Ми ж у своїй громадській організації будемо працювати на підтримку системи тероборони України. Оскільки  не усі люди бажають йти на контракт і не усі це можуть зробити через  вік, стан здоров’я, сімейні обов’язки чи інші обставини, ми будемо проводити навчання для цивільного населення. Розповімо як діяти при певних ситуаціях, про систему оповіщення, про укриття та їх види, про медичну допомогу про міжнародні норми та правила військового часу.

При партизанці бабуся інформативно може принести багато користі для українського війська, проте вона має мати мінімальний рівень знань про бойову техніку, щоб мати можливість повідомити правильні дані, та й взагалі знати кому і як це повідомляти.Взагалі, люди повинні вміти діяти при надзвичайних ситуаціях різного характеру — пожежах, снігопадах, замінуванню. Все це передбачено для людей, які долучаться до навчання.

– І у вас є всі для цього передумови? Технічна база, відповідний досвід? Знаємо, що навчити людину військовому ремеслу не так легко…

– Так, ми маємо усі необхідні можливості. Окрім того, нашу ініціативу підтримують відповідні департаменти Львівської обласної державної адміністрації. Ми навчатимемо медицині, тактиці, військовому вишколу, стройовій підготовці, поводженню з вогнепальною зброєю тощо.

 – Хто проводитиме ці вишколи?

– Заплановано, що лекційний матеріал будуть викладати представники Департаменту цивільного захисту  ЛОДА,  та інших державних структур.  Практичною частиною навчань займатимуться люди, які знають, що таке війна не з підручників, а з власного досвіду. Це колишні бійці АТО, військовослужбовці, які встигли попрацювати миротворцями в Іраку, Югославії. Вони готові нам допомогти та передавати свої навики та досвід. Підготовка матиме чітку градацію. Скажімо, перший ранг передбачатиме загальні навички з цивільної оборони, медицини, тактики, ідеології. Чим вище просуватиметься людина, тим складніші і більш професійні знання вона отримуватиме.

– Скільки триватиме таке навчання?

– Перший етап – 8 занять. Вони триватимуть по 45 хвилин протягом двох місяців часу. Наступний етап буде для тих хто хоче розвиватися далі та не злякається складнощів.

– Тобто, я розумію, що у вас буде дуже сувора дисципліна?

–Поблажок не буде нікому. Ми хочемо, щоб люди зрозуміли, що це впершу чергу необхідно саме їм. І ми готові безкоштовно витрачати свій час і вміння, лише для того, хто відчуває, що це йому потрібно, усвідомлює наскільки великою є загроза і має бажання зробити все можливе, а часом і не можливе, щоб вижити, або навіть врятувати та захистити інших. Жоден напад ворога не пройде – якщо кожен знатиме що йому робити.

Бажаючих пройти курс просимо заповнювати форму за посиланням http://dobrovoltsi.org.ua/forma-doluchennya-do-ho-objednannya-dobrovoltsiv/

 

About dobrovoltsi

Bitcoin transaction accelerator